ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Історія Врадіївського ліцею №1 Врадіївської селищної ради Первомайського району Миколаївської області розпочалася у першій половині ХVІІІ століття. 3 1840 по 1857 рік Велика Врадіївка належала до розряду військових поселень. Селяни займались ремеслом i разом з тим військовою підготовкою. Хлопчиків з 7 років забирали до Кантонівської школи, яка почала працювати в 1844 у Великій Врадіївці. Саме вона стала першою школою Врадіївки, символічним прообразом нинішнього Врадіївського ліцею. Розташована вона була на місці нинішньої РДА i пошти. За свідченнями старожилів місце, де була школа, так i називали „шкільним" або „центральним".

Кантонівська школа - це військовий навчальний заклад низького розряду для солдатських дітей. У ній готували учнів для несення військової служби i давали елементарні загальні знання.

Після скасування військових поселень Велика Врадіївка знову підпорядковується казенному відомству. У волосному селі Врадіївка працювала волосна школа грамоти, яку з 1873 року стали називати початковою школою, яка стала наступним етапом в історичному розвитку Врадіївського ліцею №1. Пізніше, в 1886 році, ліцей став земською, в ній навчалось 45 учнів. Навчання тривало три-чотири роки. У 1887 році поряд із земською розпочала свою роботу церковно-приходська школа (початкова школа при церкві, приході). В 1889 році у селищі Міністерством народної освіти було відкрито Міністерське двокласне училище, яке вочевидь було наступною сходинкою в історичному розвитку Врадіївського ліцею №1.У ньому навчалось 100 учнів, з них: 88 хлопчиків і 12 дівчаток.

На початку 20 ст. у селищі розпочалась боротьба з неписемністю. При ліцеї працювали курси по ліквідації не писемності та вивченню української мови. У 1921 році працювала семирічна школа №1, почала свою роботу початкова школа - лікнепу. У 1923 році у зв'язку з адміністративно-територіальною реформою Велика Врадіївка стала районним центром. У школі-лікнепу при Врадіївській школі №1 на 5 лютого 1924 року навчалося 30 учнів, а в 1936 році вже понад тисячу учнів.

Під час фашистської окупації школа була майже зруйнована, шкільне обладнання і наочне приладдя знищені. У травні 1944 року за допомогою батьків і учнів було відремонтовано приміщення Врадіївської школи №1 та відновлено навчання.

У 1964 році було закінчено будівництво нового навчального приміщення для учнів старших класів Врадіївської СШ №1

Приміщення Врадіївської загальноосвітньої школи №1 у 1964 році складалося з 2 будівель: біля нової, двоповерхової споруди притулилась стара одноповерхова школа. У 1987 році, при директорстві Поліщука Михайла Степановича, було збудовано нове типове сучасне триповерхове шкільне приміщення Врадіївською середньої загальноосвітньої школи №1, в якому навчалося понад 800 учнів.

З 1989 року протягом 10 років директором середньої школи був Кудринський Леонід Сергійович. У 1998 -2002 роках школу очолював Боровицький Ігор Васильович, який газифікував школу. Із 2002 року по 2013 рік педагогічний колектив очолила директор школи Кульова Людмила Іванівна. Нині директором школи є Сіряк Людмила Борисівна.

Відповідно до рішення Первомайської районної ради від 29.12.2020р. №15 Врадіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Врадіївської районної ради перейменовано у Врадіївську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 Первомайської районної ради Миколаївської області.

Відповідно до рішення Врадіївської селищної ради від 29.12.2020р. №5 Врадіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Первомайської районної ради Миколаївської області перейменовано у Врадіївську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 Врадіївської селищної ради Миколаївської області.

Відповідно до рішення ХХІ позачергової сесії восьмого скликання Врадіївської селищної ради Первомайського району Миколаївської області від 02.06.2022р. №1 Врадіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Врадіївської селищної ради Миколаївської області перейменовано у Врадіївський ліцей №1 Врадіївської селищної ради Первомайського району Миколаївської області.

Сьогодні у школі для навчання дітей створено затишні, естетично оформлені 38 навчальних кабінетів, що відповідають положенню. До їх послуг - розкішна шкільна їдальня, в якій організовують харчування, затишна чимала бібліотека, забезпечена необхідним навчально-виробничим інвентарем майстерня, просторий спортивний зал, обладнаний у сучасному стилі актовий зал,є історико-краєзнавчий музей, задіяні три комп’ютерні класи, спортмайданчик, обладнана кімната з мультимедійною дошкою.

У І Всеукраїнському інтернет – конкурсі «Учитель року 2016» за версією науково – популярного журналу «Колосок» взяла участь вчитель біології Тарасенко Л.М. і нагороджена дипломами лауреату.

Розробки уроків «Оцтова кислота», «Лужні метали» вчителя хімії Макаренко Т.В. опубліковані у газеті «Хімія». Шкільний світ» №11-12 2015 року. У національному педагогічному журналі «Відкритий урок: розробки, технології, досвід» №4 за квітень 2014 року опубліковано матеріал учителів історії Сарахан А.В., Сарахан М.М. «Історія рідного краю – основа формування національної ментальності учнів»

Створили власні блоги вчителі Сімова Т.А., Назаренко І.В.,Степанова Г.С., Поліщук Л.М., Тарасенко Л.М., Татаренко Н.В., Дубенко Н.І. , Жорова Л.А.

Вчителі нашої школи публікують матеріали з досвіду роботи на сайтах «Методичний портал» ,учительський журнал он-лайн, « Математика МиколаВікі», сайті школи.

У 2017 році директор школи Л.Б.Сіряк та заступник директора з навчально-виховної роботи Л.А.Жорова вивчали досвід роботи опорних шкіл та їх філій. Були учасниками міжобласного семінару-практикуму « Опорна школа та її філії: створення і структурні особливості ( з досвіду Дніпропетровської та Миколаївської областей)»

У цьому ж році директор школи Л.Б.Сіряк прийняла участь у Міжнародній конференції у Вроцлаві (Польша) по обміну досвідом із запровадження нових стандартів в освіті.

Вчитель англійської мови Шанявська Ольга Василівна відвідала дві партнерські конференції Корпусу Миру та тренінг «Розробка та управління проектами у співпраці з волонтером Корпусу Миру» про що отримала міжнародний сертифікат, а також бере участь у он-лайн програмі професійного розвитку для вчителів англійської мови Becoming a Better Teacher: Exploring Professional Development online programme Британської ради спільно з UCL. Institute of Education.

Вчителі початкових класів Назарова Н.М., Рожко Н.О. отримали сертифікати тренерів учителів нової української школи і проводять відповідну роботу в школі та серед учителів району.

Школа дає учням міцні знання. За останні 5 років 31 учень школи отримав свідоцтво з відзнакою, 19 учнів нагороджені Золотими медалями «За особливі успіхи у навчанні», 3 учні нагороджені Срібними медалями «За успіхи у навчанні». Більшість учнів школи успішно здають ЗНО. За результатами ЗНО з української мови у 2015-2016 році його здали на високому і достатньому рівні 72,7% учнів. У десятку учнів області, які найкраще здали ЗНО з фізики у 2016-2017 навчальному році, увійшов учень нашої школи Андрій Маневич. За останні 5 років зі школи було випущено157 учнів старшої школи, серед яких 116 навчаються у престижних вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації України, Польщі та Америки. Випускники нашої школи Сарахан Василь, Флоренко Анастасія, Куліш Ольга, Білоус Олександр, Назаренко Дмитро, Ковальчук Євген, Хома Віктор продовжують навчання в аспірантурі. Стали кандидатами юридичних наук Мартинова Ганна та Фасій Богдан, кандидатом фізико-математичних наук Жорова Алла. Хома Руслан закінчив докторантуру і працює над захистом докторської дисертації у галузі хімії. Поліщук Олександр зареєстрував право інтелектуальної власності на три винаходи в області медицини.

За останні 5 років 9 учнів стали членами обласної філії МАН секцій «Історія», «Економіка», «Біологія», «Математика. Інформатика». Серед них одна учениця посіла ІІІ місце на обласному конкурсі – захисті творчих робіт МАН, секція «Біологія».

Наша школа долучилася до участі у Міжнародному проекті Корпусу Миру США «Вивчаємо англійську мову як іноземну». У школі працював волонтер Корпусу Миру США Чарльз Сантьяго, який разом з учителями англійської мови проводив уроки, залучав учнів до позакласної роботи з предмету. 20 учнів старшої школи і 15 учнів середньої школи відвідували, організований волонтером англомовний клуб «VEC».

У ліцеї практикуються нестандартні форми методичної роботи. Зокрема, для вчителів англійської мови району проведено тім – тічинг «Презентація партнерства в реалізації міжнародного проекту «Вивчаємо англійську мову як іноземну»». До участі в цьому методичному заході були залучені вчитель англійської мови Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та волонтер, який працював у цій школі.

Школа виграла гранд для здійснення проекту «Об’єднання лідерів учнівського самоврядування Врадіївщини для спільної співпраці», який став проектом співпраці Корпусу Миру США, Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) та Врадіївської загальноосвітньої школи №1. Мета проекту полягає в формуванні лідерських якостей учнівської молоді, залученні учнів до участі в різноманітних проектах, у навчанні учнів створювати власні проекти для співпраці з громадськими організаціями та медіа. Для покращення умінь учнів не тільки говорити , а й швидко мислити англійською, граматично правильно будувати свої вислови, осмислювати складні тексти, розуміти розмовну англійську мову в рамках цього проекту було організовано он - лайн спілкування з японською журналісткою Майомі Мірояма, менеджером із Америки Хосе Антоніо Сантьяго, які розповіли учням про свої професії.

Крім того з метою профорієнтації проведено он-лайн спілкування з учнівським та педагогічним колективами професійно–технічного ліцею № 23 м. Миколаєва, архітектором Тамарою Зав’яловою з м. Черкаси. Під час он-лайн спілкування з сучасною письменницею Г.М. Малик із м. Ужгорода, учні висловили свої враження про її творчість, зокрема, про твір «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Учні відіслали свої ілюстрації до твору для книги Г. Малик «Мої твори очима дітей».

У школі створена група «DLF» для онлайн – спілкування, яка створила два проекти «Я живу в Україні» та «День Перемоги».

До 25- річниці незалежності України учні взяли участь у скайп-спілкуванні «Ми українці» із учнями с. Лука, Таращанського району Київської області.

Учні школи щороку беруть активну участь у Всеукраїнських, обласних, районних та шкільних конкурсах, фестивалях, олімпіадах зокрема у:

  • Всеукраїнській олімпіаді «Олімпус»;
  • Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок»;
  • Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник»;
  • Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру»;
  • Всеукраїнській грі з англійської мови « Puzzle»;
  • Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот»;
  • конкурсі з англійської мови «Грінвіч»;
  • Міжнародній природознавчій грі «Геліантус»;
  • районному етапі XVI Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика;
  • районному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка;
  • районному конкурсі читців –декламаторів «Батьківське слово»;
  • районній товариській зустрічі краєзнавчих гуртків Врадіївського району;
  • VI Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Мій рідний край. моя земля очима сучасників» (заочний тур);
  • обласному конкурсі навчально-методичних матеріалів «Всеукраїнський тиждень права»;
  • районному конкурсі учнівської творчості, присвяченому Міжнародному Дню порозуміння з ВІЛ-інфікованими у номінаціях «Поезія» та «Лист ВІЛ-інфікованій дитині;
  • районному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху»;
  • районному літературно-музичному фестивалі «Розстріляна молодість»;
  • районному змаганні з волейболу на кубок Пам’яті П. Еладі;
  • районному конкурсі юних екскурсоводів «Музейна скарбниця Миколаївщини»;
  • районному конкурсі на кращого лідера учнівського самоврядування «Лідер року»;
  • районному конкурсі вокальних ансамблів «Співає юність, України!»;
  • засіданні обласного онлайн-клубу «Молодь за здоровий спосіб життя»;
  • обласному конкурсі учнівської творчості, присвяченому Всесвітньому дню здоров’я;
  • Всеукраїнському Місячнику товариства Червоного Хреста України;
  • районному забігу на підтримку здорового способу життя;
  • районному конкурсі на кращий сценарій проведення Тижня здоров’я;
  • районному конкурсі захисту пошуково-дослідницьких робіт;
  • районному конкурсі творчих робіт в рамках профорієнтаційної акції «Миколаївщина професійна»;
  • конкурсі «Приватбанку» «Вікно в банківський світ»;
  • районному змаганні з військового триборства;
  • Міжнародному конкурсі з інформатики «Бобренятко».

Вчителі Врадіївського ліцею №1 працюють для учнів і будуть працювати, щоб навчання стало радістю для кожної дитини, щоб шкільне життя, в якому беруть участь учні і вчителі , досягло гармонії, а наша Нова українська школа піднялася на вершину успіху і стала конкурентно-спроможною.

Кiлькiсть переглядiв: 731

Коментарi

  • Mimi

    2013-07-03 09:36:16

    Very true! Makes a change to see somonee spell it out like that. :)...